TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı
Yaren Leylek Bebek Kartı
Ürün Tutarı

Bebek Kartı Birim Bedeli | 11.00 TL

 

Yaren Leylek ile Adem Amcanın Hikayesi 

 

Bu hikaye, insanın ve tüm canlıların doğanın bir parçası olduğunun ve birbirine destek olarak yaşanabileceğinin en güzel örneği 💚


Ancak masallarda duyabileceğimiz bu güzel dostluk tam 12 yıl önce başlamış…

 

Adem amca Bursa’da, Türkiye’nin ilk ve tek leylek köyü olan Karacabey’e bağlı Eskikaraağaç’ta bir balıkçı. Yaren leylek ise her yıl Adem amcanın balıkçı teknesini ziyaret eden bir leylek.

 

Adem amca her bahar göç dönüşünde Yaren Leylek’i heyecanla bekliyor. Yaren leylek de binlerce kilometrelik göç yolculuğundan sonra köye geldiğinde Adem amcanın teknesine konuyor ve yaz ayları boyunca ona eşlik ediyor. Adem amca da tuttuğu balıkları onunla paylaşıyor. Hatta bazı seneler soğuk havalar sebebiyle Adem amca balık tutmak için göle çıkamadığında, Yaren leylek de karla kaplanan arazide yemek bulmakta zorlanınca soluğu bu kez de Adem amcanın bahçesinde alıyor 💚 

 

Adem amcanın gözlerinin gülmesini sağlayan, bizim ise içimizi ısıtan bu dostluk hiç bitmesin.


İyi ki varsın Yaren leylek, iyi ki varsın Adem amca 


Ürün Özellikleri

 

*Kartlarımız 14,8 cm x 21 cm boyutlarındadır ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiştir. Üretildiği malzemeden kaynaklı olarak kartlarımızın fonu krem rengidir.

*Kartlarımızda kullanılan ağaç malzemenin tamamı sürdürülebilir orman yönetim ilkelerine göre yönetilen FSC sertifikasına sahip ormanlardan gelmektedir. FSC sertifikasına sahip ormanlar ekosistem bütünlüğünün, ağaç varlığının, biyolojik çeşitliliğin korunduğu ormanlardır.

*Talebinizin ve ödemenizin bize ulaşmasını müteakiben 1 iş günü içerisinde e-posta adresinize "Örnektir" ibareli taslak iletilecektir. E-posta adresinizi kontrol etmenizi rica ederiz. Baskı süreci, taslağa vereceğiniz yazılı onayla birlikte başlayacaktır.

*Kartlarınız, baskı sürecinin başlamasının ardından 10 iş günü içerisinde kargo ile ulaştırılacaktır. Kargo süreci ile ilgili detaylı bilgilendirme için buraya tıklayabilirsiniz.

*Kartlar üzerinde yer alan ana metinleri değiştirememekte, sadece yukarıdaki formda girdiğiniz bilgileri alan kısıtı dahilinde özelleştirebilmekteyiz.

*40 adet ve üzeri siparişlerinizde %20’ye varan indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

 

Telefon: 0 (212) 291 90 90 | E-Posta: bebekurunleri@tema.org.tr