TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Destek Gönüllüleri Ne Yapar?

Kaynak Geliştirme Gönüllüleri: TEMA Vakfı faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için yerel kaynak yaratılması konusunda çalışan ve yeni stratejiler üreten gönüllülerdir. TEMA Vakfı çalışmalarına kaynak yaratmak üzere çevrelerindeki kişi ya da kurumları, sponsorluk konusunda teşvik eder, ilgilenenleri TEMA Vakfı’na yönlendirirler.

İletişim ve Sosyal Medya Gönüllüleri: İletişim ve sosyal medya alanlarında ihtiyaç duyulan desteği veren gönüllülerdir. TEMA Vakfı çalışmalarının sosyal medya aracılığıyla paylaşılması ve daha çok kişiye ulaşması için Vakfın sosyal medyada takipçisi olarak çevrelerindeki insanların TEMA Vakfı faaliyetlerinden haberdar olmasını ve faaliyetleri takip etmesini sağlarlar.

Ofis Gönüllüleri: İstanbul’da ikamet eden ve TEMA Vakfı’nın Pangaltı’da bulunan Genel Merkezi’ne gelerek Vakfımızın idari ve ofis faaliyetlerine yardımcı olan gönüllülerdir. Temsilcilik ofislerimiz olan illerde ise etkinliklere ve özel projelere yönelik ofis faaliyetlerinde görev alan, araştırma geliştirme çalışmalarına katılan, sunum ve raporların hazırlanmasında görev alan ve tüm diğer idari ve ofis faaliyetlerine destek veren gönüllülerdir.

Mezun TEMA Gönüllüleri: Üniversite döneminde Genç TEMA Topluluklarında en az bir dönem aktif gönüllülük yapan ve mezun olduktan sonra gönüllü çalışmalara devam eden gönüllülerdir. Mezun TEMA gönüllüleri illerindeki - ilçelerindeki Mezun TEMA Gönüllülerine katılır ve yapılan tanıtım, gönüllülük, örgütlenme, eğitim, ağaçlandırma, savunuculuk faaliyetleri gibi birçok faaliyette aktif görev alırlar.

Danışmanlar: Uzmanlık alanları doğrultusunda gönüllü ekiplerde yer alan ve Vakıf çalışmalarına yönelik görüş ve danışmanlık desteği veren gönüllülerdir.

Proje Gönüllüleri: Yürütülen özel projelerde, belirli bir dönem ve görev tanımı kapsamında destek veren gönüllülerdir.

Yetenekleriniz doğrultusunda (çeviri, programlama desteği vb.) vakıf çalışmalarına ofise gelmeden çevrim içi olarak da destek verebilirsiniz.

Bilgi ve başvuru için: gonullu@tema.org.tr | 0212 291 90 90 - 1234
TEMA Vakfı Temsilcilerine ulaşmak için tıklayınız.

,