TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Koşarak TEMA Vakfı’nı Destekleyebilirsin!

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Yardımseverlik koşusu, koşu sporu aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları için kaynak yaratma metodudur. Koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine gönderdikleri e-posta ve mesajlarla destekledikleri STK’ların projelerinden bahsederek bağış çağrısında bulunurlar. Adım Adım, Mart 2008’de, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. TEMA Vakfı, 2013 yılında Adım Adım Oluşumunun desteklediği Sivil Toplum Kuruluşları ağına dâhil olmuştur.

,,,

 

 

Yardımseverlik Koşusu Yapmak İçin:

,
Bağış Mektubunu Paylaş
“İyilik Peşinde Koş” (İPK) platformuna giriş yapıp kampanyanı oluşturduğun anda hazır bulacağın e-postayı bütün çevrene gönder. Örnek e-posta içerikleri için bize ulaş: adimadim@tema.org.tr
,
Yarışa Katıl
Git, koş ve keyfini çıkar. Adım attıkça Ağaç Kardeşlerinin sayısı artsın.
,
Takip E-postası At
Takip e-postası koşu sonrası sayfanda hazır. Bağışçılarına gönder, bağışlarıyla elde edilenleri paylaş!
,
Sertifika Gönderilsin
Bağışçılarına otomatik olarak teşekkür sertifikası gönderilmektedir!

Ağaç Kardeşliği Projesi

Ağaç Kardeşliği projesi çocukların doğada deneyerek ve yaşayarak öğrenmelerine destek olarak doğa ile giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlar ve “Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanları” ile de ağaçlandırma ve erozyonla mücadeleye katkı sağlar.  

Her 200 TL’lik bağışla; bir çocuğun Vakfımızın “Orman Ekosistemi ve Biyolojik Çeşitlilik” konulu doğa eğitim programına katılması ve Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanları'nın oluşturulması sağlanacaktır.  

Ağaç Kardeşliği Projesiyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ağaç Kardeşliği Filmi

,,,