TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Koşarak TEMA Vakfı’nı Destekleyebilirsin!

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Yardımseverlik koşusu, koşu sporu aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları için kaynak yaratma metodudur. Koşucular ulusal veya uluslararası yarışlara katılmadan önce kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine gönderdikleri e-posta ve mesajlarla destekledikleri STK’ların projelerinden bahsederek bağış çağrısında bulunurlar. Adım Adım, Mart 2008’de, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. TEMA Vakfı, 2013 yılında Adım Adım Oluşumunun desteklediği Sivil Toplum Kuruluşları ağına dâhil olmuştur.

,,,,

Yardımseverlik Koşusu Yapmak İçin:

Daha Yanmadan Orman Yangınları Eğitim ve Farkındalık Projesi

Daha Yanmadan Orman Yangınları Eğitim ve Farkındalık projesi, orman yangınları farkındalık elçisi olacak gençlere ulaşmayı ve gençlerin bu konudaki bilgi ve farkındalığını artırmayı, gençlerin bu farkındalığı kendi illerinde daha çok gence ulaştırması için akran eğitimleri ve etkinlikleri düzenlemesini sağlamayı amaçlar. Projeye katılan gençler adına hatıra ormanları oluşturularak ülke genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına ve erozyonla mücadeleye katkı sağlanır.

Her 450 TL’lik bağışla; bir genç Daha Yanmadan Orman Yangınları Eğitim ve Farkındalık projesi kapsamında eğitim alır ve Daha Yanmadan Ormanı oluşturulur.

,,,
,,,