TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Maximum TEMA Kart

Özel Sektör ve Sivil Toplum Kuruluşları arasında yürütülen en başarılı iş birliği örneklerinden biri olan Maximum TEMA Kart çalışması 2010 yılından beri devam ediyor. Maximum TEMA Kart ile yapılan alışverişlerde İş Bankası TEMA Vakfı’na destek oluyor. Maximum TEMA Şirket Kredi Kartı ile kurumların yaptıkları harcamalardan da İş Bankası kanalı ile vakfımıza kaynak aktarılıyor.

Maximum TEMA Kart sahibi olmak için tıklayın.

Doğasever MaxiPara Kart

Türkiye İş Bankası iş birliği ile hayata geçirilen, doğaya katkı sunması hedefi ile sadece dijital kart olarak kullanıma sunulan Doğasever MaxiPara Kart, ön ödemeli yapısıyla karta yüklenen tutar kadar harcama imkânı sağlıyor. Doğasever MaxiPara Kart kullanıcılarının yaptığı alışverişlerde İş Bankası, TEMA Vakfı’nın başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları koruma faaliyetlerine destek oluyor. 

Doğasever MaxiPara Kart sahibi olmak için tıklayın.

Her Çocuk Bir Fidan

“Her Çocuk Bir Fidan” projesi kapsamında Türkiye genelindeki tüm mağazalarında kraft torba satışı gerçekleştiren Kahve Dünyası, bu torbalardan elde ettiği gelir ile vakfımızın doğayı seven, anlayan ve koruyan nesillerin yetişmesi için okullarda verdiği doğa eğitimlerine katkı sağlıyor. Sürdürülebilir bir geleceğe ve doğal yaşama katkı sunmayı hedefleyen Kahve Dünyası, bu doğrultuda vakfımızla iş birliği yaparak “Yeşil Termos” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında Çanakkale-Gürece’de bir hatıra ormanı oluşturuldu.

Geleceğin Oksijeni Teminat Altında

Odeabank’ın, doğanın korunmasına yönelik olarak vakfımızın aracılığı ile başlattığı “Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” kampanyası kapsamında Oksijen Hesap sahipleri vakfımıza fidan veya eğitim bağışı yapılmasını tercih ederek çocuklara doğa eğitimi verilmesine ve yeni fidanların toprakla buluşmasına katkı sağlıyor. 2017 yılında başlayan iş birliğimiz çerçevesinde bugüne kadar 25 bini aşkın fidan toprakla buluştu.

Tişörtler Fidana Dönüşüyor

KAFT iş birliği ile tişörtler fidana dönüşüyor. 2020 yılında KAFT ile gerçekleştirdiğimiz Planterra isimli tasarım tişört projesinin ardından, gelirleri TEMA Vakfı’na bağışlanmak üzere insan doğa ilişkisi konulu 3 yeni tasarım hazırlandı. Tasarımlar hazırlanırken ‘’Uzun bir tatilden döner gibi döndü geyikler, ağaçlar, kuşlar ve yaşamına müdahale ettiğimiz tüm canlılar. Evin tapusu bizimdi, ama gezegen onlara aitti.’’ hikayelerinden yola çıkıldı.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Geleceğe Orman

Türkiye İş Bankası iş birliği ile hayata geçirilen Geleceğe Orman projesiyle, banka müşterileri İşCep uygulaması üzerinden çevreye duyarlı bankacılık işlemleri ve günlük aktivitelerinde karbon ayak izini azaltan işlemleri ve aktiviteleri tercih ederek karbon puanı kazanıyor. Kazanılan puanlar belirli bir miktara ulaştığında İş Bankası tarafından müşterilerinin adına TEMA Vakfı aracılığıyla 1 fidan dikiliyor.

Geleceğe Orman projesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

,,,