TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Maximum TEMA Kart

Özel Sektör ve Sivil Toplum Kuruluşları arasında yürütülen en başarılı iş birliği örneklerinden biri olan Maximum TEMA Kart çalışması 2010 yılından beri devam ediyor. Maximum TEMA Kart ile yapılan alışverişlerde İş Bankası TEMA Vakfı’na destek oluyor. Maximum TEMA Şirket Kredi Kartı ile kurumların yaptıkları harcamalardan da İş Bankası kanalı ile vakfımıza kaynak aktarılıyor.

Maximum TEMA Kart sahibi olmak için tıklayın.

Maximum TEMA Şirket Kredi Kartı sahibi olmak için tıklayın.

Doğasever MaxiPara Kart

Türkiye İş Bankası iş birliği ile hayata geçirilen, doğaya katkı sunması hedefi ile sadece dijital kart olarak kullanıma sunulan Doğasever MaxiPara Kart, ön ödemeli yapısıyla karta yüklenen tutar kadar harcama imkânı sağlıyor. Doğasever MaxiPara Kart kullanıcılarının yaptığı alışverişlerde İş Bankası, TEMA Vakfı’nın başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları koruma faaliyetlerine destek oluyor. 

Doğasever MaxiPara Kart ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Geleceğe Orman

Türkiye İş Bankası iş birliği ile hayata geçirilen Geleceğe Orman’la, banka müşterileri İşCep uygulaması üzerinden çevreye duyarlı bankacılık işlemleri ve günlük aktivitelerinde karbon ayak izini azaltan işlemleri ve aktiviteleri tercih ederek karbon puanı kazanıyor. Kazanılan puanlar belirli bir miktara ulaştığında İş Bankası tarafından müşterilerinin adına TEMA Vakfı aracılığıyla 1 fidan dikiliyor. Geleceğe Orman’ın ilk ormanı Gaziantep Kızılin’de 30.000 fidan, ikinci ormanı Edirne Umurca’da 50.000 fidan ve üçüncü ormanı Malatya Aşağıulupınar’da 65.000 fidan ile oluşturuldu.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Tişörtler Fidana Dönüşüyor

KAFT iş birliği ile tişörtler fidana dönüşüyor. 2020 yılında KAFT ile gerçekleştirdiğimiz Planterra isimli tasarım tişört projesinin ardından, gelirleri TEMA Vakfı’na bağışlanmak üzere insan doğa ilişkisi konulu 3 yeni tasarım hazırlandı. Tasarımlar hazırlanırken ‘’Uzun bir tatilden döner gibi döndü geyikler, ağaçlar, kuşlar ve yaşamına müdahale ettiğimiz tüm canlılar. Evin tapusu bizimdi, ama gezegen onlara aitti.’’ hikayelerinden yola çıkıldı.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Doğanın Merkezindeki Yerini Al

Odeabank ile 2017 yılında başlatılan iş birliği, doğanın korunmasına yönelik yeni bir çalışmayla devam ediyor. Odeabank, dijital kanallar aracılığıyla bireysel müşterisi olanlar adına TEMA Vakfı’na bir fidan bağışlayarak doğaya verdiği desteği yeni hatıra ormanlarıyla devam ettiriyor. 2023 yılında başlayan yeni iş birliği kapsamında, Malatya Aşağıulupınar Ağaçlandırma Sahası’nda oluşturulacak hatıra ormanında 10 bin adet fidan toprakla buluşacak.

Çocuğum için BES

‘’Çocuğum İçin BES Bireysel Emeklilik Planı’’ kapsamında elde ettiği gelirin bir kısmını TEMA Vakfı’na bağışlayan Anadolu Hayat Emeklilik, Vakfımızın ortaokul ve lise kademesindeki çocuk ve gençlerin ekolojik okuryazarlık becerilerinin güçlendirilmesi amacıyla yürüttüğü doğa eğitimi çalışmalarına katkı sağlıyor.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Çok Adım Çok Ağaç, İyilik Yolunda Bir Amaç

Help Steps iş birliği ile adımlar bağışa dönüşüyor. 2021 yılından bu yana adımları iyiliğe dönüştüren ilk sağlık ve sağduyu uygulaması Help Steps uygulaması üzerinden TEMA Vakfı’na adımlarınızı bağışlayabilir ve doğa koruma alanındaki çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

PAPARA

2022 yılında başlayan iş birliğimiz çerçevesinde, PAPARA uygulamasında yer alan hesabınız üzerinden, TEMA Vakfı’na tek seferlik veya düzenli bağış yapabilir, dilerseniz Papara Card'ınız ile yaptığınız harcamalarınızı yuvarlayarak da doğa koruma çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

,,,