TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Proje Hakkında Kısa Bilgi

KAFT ile 2020 yılında başlayan iş birliğimiz; sınırlı sayıda (1600 adet) üretilen ve tüm geliri TEMA Vakfı'na bağışlanan Planterra isimli tasarım tişört projesi ile başladı. Alınan bağışlar sonucunda Kırklareli Malkoçlar ağaçlandırma sahasında bir hatıra ormanı oluşturuldu.

İş birliğimiz, 2021, 2022, 2023 yıllarında da devam etti ve KAFT web sitesi üzerinden tercih edilen her tişört başına 4 adet fidan bağışlanmak üzere insan doğa ilişkisi konulu 3 yeni tasarım hazırlandı. LUENDA, VOGLEMU ve TREVEBLO isimli bu tasarımlar hazırlanırken "Uzun bir tatilden döner gibi döndü geyikler, ağaçlar, kuşlar ve yaşamına müdahale ettiğimiz tüm canlılar. Evin tapusu bizimdi, ama gezegen onlara aitti" hikayesinden yola çıkıldı. Aynı şekilde bu tişörtlerin gelirlerinden aktarılan fidan bağışlarıyla da Gaziantep Balıkalan ve Eskişehir Sancar ağaçlandırma sahalarında 2 adet hatıra ormanı oluşturuldu.

KAFT ile iş birliğimiz 2023 yılında da devam ediyor. "Doğanın yaratıcı sahnesindeki her varlık, kendi benzersiz titreşimiyle varoluşun gizemli senfonisine eşlik eder" hikayesinden yola çıkılarak ERITHIA, LIRIEN ve ALEURIN isimli 3 yeni tişört tasarımı hazırlandı. Her bir tasarımın gelirinden Vakfımıza 4 adet fidan bağışlanmaya devam edilecek ve Edirne'de 4. hatıra ormanı oluşturulacak. Tişörtlerden tercih eden herkese Vakfımız tarafından hazırlanacak e-sertifika gönderilecek.

,