TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Nasıl SMS Bağışı Yapabilirim?

TEMA Vakfı, 30 yıldır toprak odaklı çalışmaların yanı sıra, başta çocuklar olmak üzere toplumun tüm kesimlerine doğa eğitimleri veriyor. Çevre konularını ele alarak oluşturduğu doğa eğitim programları ve etkinlikler ile çocukların ekolojik okuryazarlık konusunda farkındalıklarını artıran çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan iş birliği kapsamında doğa eğitim programları ve farkındalık etkinlikleri ile ülke genelindeki okullarda çocuk ve gençlere yönelik müfredatı destekleyecek ücretsiz doğa eğitimleri veriliyor.

TEMA Vakfı yürüttüğü ağaçlandırma projeleri ile erozyonla mücadele ediyor, orman varlıklarının korunması konusundaki farkındalığı artırıyor ve ülke genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlıyor. Ağaçlandırma çalışmaları, erozyonla mücadele, iklim değişikliği, biyolojik çeşitliliği koruma, su üretimi, yaban hayatı için habitat sağlama gibi birçok ekosistem hizmeti sunan orman varlıklarının korunması, artırılması, ağaçlandırma çalışmalarının önemi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla, Orman Genel Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştiriliyor.

Dileyen herkes 3464’e TEMA yazıp SMS göndererek TEMA Vakfı’nın çocuklara yönelik doğa eğitim programları ve farkındalık etkinliklerine, FİDAN yazıp göndererek ağaçlandırma çalışmalarına 30 TL katkıda bulunabilecek. Bir çocuğun doğa eğitimlerinden faydalanabilmesi ya da bir fidanın toprakla buluşturulması için gerekli tutar 30 TL’dir.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,