TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Saha Gönüllüleri Ne Yapar?

İl, ilçe, mahalle ve üniversite düzeyinde TEMA İl Temsilcileri, İlçe - Mahalle Sorumluları ve Genç TEMA Başkanları öncülüğünde yürütülen saha faaliyetlerinde aktif rol alan gönüllülerdir.

Eğitim Gönüllüleri: İl Temsilcisi ve İlçe - Mahalle Sorumlusunun ekibinde yer alan ve eğitim alanındaki çalışmalara destek veren gönüllülerdir. Eğitim gönüllüleri iki kategoriye ayrılmaktadır.

Öğretmen Gönüllüler: Eğitim Programlarımızı (Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA) sınıflarında uygulayan öğretmenlerdir. Siz de Öğretmen Gönüllümüz olmak isterseniz, Türkiye’nin 81 ilinde uygulanan eğitim programlarımız ile ilgili en yakın temsilciliğimizden bilgi alabilir ve öğrencileriniz ile programlarımıza katılabilirsiniz. Öğrencilerinizin, TEMA Vakfı’yla tanışmasını, doğayla bağlarının güçlenmesini ve birer TEMA Gönüllüsü olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğitmen Gönüllüler: Talep eden okullara - kurumlara Vakfımızın tanıtım ve eğitim sunumlarını ulaştıran ve tercihen eğitim alanında öğrenim görmüş ve görmekte olan gönüllülerdir. Siz de Eğitmen Gönüllü ekiplerine katılarak okullarda, kurum ve kuruluşlarda TEMA Vakfını tanıtıcı, erozyon ve çölleşme tehlikesine dikkat çeken sunumlar gerçekleştirebilirsiniz.

Etkinlik Gönüllüleri: Yıl içerisindeki etkinliklere katılarak destek olan gönüllülerdir. Siz de doğal varlıklarımızın korunmasına dair toplumsal bilinci geliştirme amacıyla hazırlanan yıllık faaliyet programı kapsamındaki etkinliklere katılabilir, etkinliklerin gerçekleştirilmesine destek olabilirsiniz. Tanıtım amaçlı gerçekleştirilen organizasyonlara ve stantlara destek verebilirsiniz.

Savunuculuk ve Kampanya Gönüllüleri: Doğal varlıklarımızın korunması amacıyla yürütülen savunuculuk faaliyetlerinde ve kampanyalarda görev alan gönüllülerdir.

Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA ve Lise TEMA Gönüllüleri: Okul gruplarıyla ya da bireysel olarak gönüllü olan; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi gönüllülerdir. Saha Faaliyet Programı ya da Eğitim Programları kapsamında; fidan dikimi, ağaçlandırma, su, geri dönüşüm, enerji tasarrufu, iklim değişikliği, doğal varlıkların korunması ve farkındalık oluşturma, TEMA Vakfı tanıtımı vb. konularda gönüllü faaliyetler gerçekleştirirler.

Bilgi ve başvuru için: gonullu@tema.org.tr  | 0212 291 90 90 - 1234
TEMA Vakfı Temsilcilerine ulaşmak için tıklayınız.

,,,