TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Doç. Dr. Pervin Olgun

Pervin Olgun, 1963 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olmuş, aynı yıl CENTO tarafından Londra Üniversitesi’ne istatistik dalında lisansüstü eğitime gönderilmiştir.

1968-1972 tarihleri arasında ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Olgun, 1972 yılında İstanbul Üniversitesi’ne katılmıştır. 1977 yılında, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptığı istatistik modelleme çalışmaları ile Doçent unvanını almıştır. 1979-1987 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İstatistik Bilim Dalı Başkanı olarak çalışmıştır.

1982 yılında, üniversitedeki görevini yarı zamanlı olarak sürdürdüğü sırada Barem’i kuran Olgun, Halen Barem Research Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’sudur.  

Yaşamında sosyal sorumluluğa özel bir yer veren Olgun, çeşitli STK’larda gönüllü olarak çalışmıştır. TÜAD'da (Türkiye Araştırmacılar Derneği) yüklendiği çeşitli roller ile Pazarlama ve Sosyal Araştırmalar sektörünün gelişimine katkıda bulunabilecek birçok projede gönüllü olarak yer almış, 2015-2018 yılları arasında ESOMAR (Dünya Pazar Araştırmacıları Derneği) ve ESOMAR Vakfı Yönetim Kurullarında da görev yapmıştır. Aynı dönemde KalDer Yönetim Kurulu Üyeliği de bulunan Pervin Olgun halen TEMA Vakfı Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesidir.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,