TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

İ.Halil Çiftçi

İ. Halil Çiftçi, 1974 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra İş Bankası Teftiş Kurulu’nda çalışma hayatına başlayan Çiftçi, ardından İş Bankası Genel Müdürlüğü’nde 2. Krediler Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür.

1989-2001 tarihleri arasında İş Bankası Bölge Müdürü ve farklı şubelerinde Şube Müdürü olarak çalışmaya devam etmiştir. 2001 itibarıyla İş Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdürü görevini yürüten Çiftçi, İş Bankası’ndan 2009 yılında 35 yıl hizmet kuralı gereği emekli olmuştur. 1987-2008 tarihleri arasında ise İş Bankası’nın muhtelif iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmüştür.

2004-2009 tarihleri arasında Finansal Kiralama Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 2012-2019 tarihleri arasında Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürüten Çiftçi, İktisadi Araştırmalar Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İstanbul Üniversitesi / İstanbul Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu ile Mütevelli Heyeti Üyeliğine devam etmektedir.

,,,,,,,,,,,,,,,