TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Ebru Tüzecan

Ebru Tüzecan, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olmuş, ardından Marmara Vakfı-Maine Üniversitesi-La Salle Üniversitesi iş birliğindeki ön lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

1999-2014 tarihleri arasında çalıştığı Coca-Cola Kafkasya ve Orta Asya Bölümü’nde Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapan Tüzecan, bu görevi sırasında Coca-Cola Hayata Artı Vakfı’nda da çalışmaları yönlendirmiş, su havzalarının korunmasına yönelik projelerin hayata geçmesi ve paydaş iş birliklerinin oluşmasında rol almıştır.

Halen Koç Holding Sürdürülebilirlik Koordinatörü olarak görev yapan Ebru Tüzecan, Koç Holding ESG gündemi ve sürdürülebilirlik önceliklerine yönelik çalışmaların yürütülmesi, paydaşlarla iş birliği ve ortaklıkların geliştirilmesi, Koç Topluluğu şirketlerine yönelik rehber içerikler geliştirilmesi ve iyi uygulamaların yaygınlaştırılmasından sorumludur.

Tüzecan, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmektedir.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,