TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Lise TEMA Eğitim Programı

Lise TEMA Eğitim Programı, lise çağındaki gençler için tasarlanmıştır. Bir eğitim öğretim yılı boyunca farklı dersler ve kulüp çalışmaları kapsamında uygulanmaktadır. 2014 yılından bu yana Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirilen Lise TEMA Eğitim Programı gönüllü öğretmenler tarafından yürütülmektedir. 2018 yılında, Lise TEMA Eğitim Programı'nın içerik ve kapsamı tamamen yenilenmiştir.

Kapsam/Hedefler

Lise TEMA Eğitim Programı kapsamında tasarlanan etkinlikler, gençlerin doğal varlıkları daha yakından tanıyarak insanların gezegene etkileri üzerine düşünmeleri ve sorunlara çözüm üretme konusunda aktif rol almalarına destek olmak amacıyla kurgulanmıştır. Türkiye’nin 81 ilinde uygulanan program kapsamında 23 yüz yüze ve 6 çevrim içi etkinlik olmak üzere toplamda 29 etkinlik önerisi bulunmaktadır.

Faaliyetler

Program kapsamında gönüllü öğretmenlerin etkinlikleri kolaylıkla uygulayabilmesi için detaylı etkinlik planları içeren öğretmen rehberi öğretmenlere ulaştırılmaktadır. Öğretmenler Eğitim Portalı (e-tema.org) ile tüm eğitim içeriklerine ve materyallerine dijital olarak da ulaşabilmektedir. 

,,,,,,,,,,,,,,,

Şimdiye Kadar Neler Yaptık?

Lise TEMA Eğitim Programı kapsamında bugüne kadar Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 4.000 sınıf/öğretmen ve 111.000 çocuğa ulaşılmıştır.

,,,