TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

20 Ocak 2020’de aramızdan ayrılan TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanlarımızdan Hayrettin Karaca, vefatının birinci yıl dönümünde Edirnekapı Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene; TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Mütevelli Heyeti Üyeleri Pervin Olgun ve Esra Öztürk, Genel Müdür Başak Yalvaç Özçağdaş, Saha ve Gönüllülük Bölüm Başkanı Ayşe Yapıcı, Orman ve Kırsal Kalkınma Bölüm Başkanı Ferhat Taze, İletişim Bölüm Başkan Yardımcısı Sinem Bayram, İktisadi İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı Ali Hüdayi Akkoyunlu, Çelenk Birim Elemanı Mustafa Şimşek, Genç TEMA Başkanı Recep Onur Kalafat ve Kartal İlçe Sorumlusu Zuhal Solmaz katıldı. Salgın koşulları sebebiyle sınırlı sayıda kişinin katıldığı törende TEMA Vakfı yönetimi ve temsilcileri, Karaca’nın mezarına, üstünde ‘Toprak Dedemiz Sizi Unutmayacağız, Yolunuzdayız’ yazan çelenk bıraktıktan sonra dua ettiler.

Karaca Arboretumu’nda da tören düzenlendi

Toprak Dede için ayrıca, 1980 yılında Yalova’da kurduğu Karaca Arboretumu’nda da tören gerçekleştirildi. Törene TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği ekibinden Özcan Demir, Saffet Yıldız, Umut Küçükbayraktar, Gökmen Kılıç, Asuman Kengil, Reşat Kengil, Sadri Özen, Leyla Keğaz, Ersin Tanrıkulu, Zeynep Taştan ve Makbule Budak katıldı. Törende, Toprak Dede’nin sarılarak poz verdiği meşe ağacının çevresinde sevgi çemberi oluşturuldu. Törende konuşma yapan TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, kendisi ve ekibi adına Karaca’ya duydukları özlemi dile getirdi.

,