TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Yavru TEMA Şenliği 9 - 11 Mayıs tarihleri arasında Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde TEMA Vakfı Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'nın katılımıyla gerçekleşti.

TEMA Vakfı'nın MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ortaokul öğrencileri için geliştirdiği Yavru TEMA Programını uygulayan öğrenci ve öğretmenleri Yalova'da düzenlenen Yavru TEMA Şenliği'nde buluştular.

TEMA Vakfı Eğitim Bölümü ve Yalova İl Temsilciliğinin ev sahipliğinde gerçekleşen Yavru TEMA Şenliği'nde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Özdemir ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Elif Omca Çobanoğlu çevre eğitiminin nasıl olması gerektiğine yönelik paylaşımlarda bulundu.

“Akıcı öğrenme etkinlikleri” ve “Ekolojik okuryazar olmak” başlığı altında düzenlenen eğitim ve atölye çalışmalarıyla devam eden şenlikte öğrenciler ayrıca “Proje Panayırı” ile yıl boyunca hayata geçirdikleri aktiviteleri sergileme fırsatı buldular ve Toprak Dede Hayrettin Karaca ile birlikte fidan dikimine katıldılar. Şenlik, öğrenci ve öğretmenlerinin 11 Mayıs Pazar günü Karaca Arboretum'u ziyaret etmesi ile sona erdi.

Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile uygulanan Yavru TEMA programı kapsamında öğrencilerin, çevre, doğa, toprak, su, hava ve sürdürülebilir yaşam gibi konularda farkındalık kazanmaları hedefleniyor.

,