TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, çocukların yaşamı doğadan öğrenmesi için, tüm Türkiye’yi 3464’e mesaj göndererek "Yavru TEMA" eğitim programını desteklemeye davet etti. Hedef 81 ilde, 400 öğretmen, 10 bin ilkokul öğrencisi.

TEMA Vakfı, ülke çapında yürüttüğü Yavru TEMA eğitim programına destek sağlamak için Ulusal Yardım Toplama Kampanyası başlattı. Kampanya ile toplanacak bağışla, 81 ilde 400 öğretmenin katılımıyla 10 bin ilkokul öğrencisinin Yavru TEMA eğitim programına katılması sağlanacak.

Çocuklar doğayla buluşuyor

“Yaşamı Keşfediyorum” projesi kapsamında uygulanacak Yavru TEMA eğitim programına destek kampanyası 2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar devam edecek. 32 farklı etkinlikten oluşan eğitim programı toprak, hava, su ve biyolojik çeşitlilik konularını içeriyor. Öğretmenlere destekleyici materyaller gönderilecek olan eğitimlerin çoğu doğada ve açık alanda bulunmayı teşvik eden etkinliklerden oluşuyor.

TEMA yaz 3464’e gönder

Yavru TEMA eğitim programı için 3464’e TEMA yazıp SMS göndererek 8 TL katkıda bulunulabilir ya da TR74 0006 4000 0011 0351 3018 31 banka hesabına dilediğiniz miktarda bağış yapılabilirsiniz. Kampanya ve eğitimler hakkında www.tema.org.tr adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yavru TEMA hakkında

İlkokul çevre eğitimi programı olan Yavru TEMA kapsamında çocukların doğada geçirdiği zamanın artması ve doğayı hissederek, dokunarak doğayı kendilerinin keşfetmesi amaçlanıyor. Doğa ile iç içe yetişen çocukların fizyolojik, psikolojik olarak gelişimlerini olumlu tamamladıkları ve sosyal hayatlarında atılgan, aktif, yaratıcı birer birey oldukları biliniyor.

Umut Yeşertiyoruz                                                                                         TEMA Vakfı

,
,