TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Türkiye'nin farklı illerinde yer alan temsilciliklerimize TEMA Vakfı ile hiçbir şekilde ilişkisi olmayan kişi veya kişilerin SMS veya telefon yoluyla kredi kartı bilgilerini talep etmek suretiyle bağış toplamak istediğine dair bildirimler gelmiştir.

1992 yılından bu yana erozyonla mücadeleyi ve toprağın korunmasını öncelikli amaç edinerek, doğal varlıkların korunmasına yönelik çalışan Vakfımızın, telefon üzerinden kredi kartı bilgilerini istemek suretiyle bağış toplama uygulaması bulunmamaktadır. TEMA Vakfı’nın kampanyaları, çalışmaları ve bağış hesaplarına ilişkin bilgiler kurumsal web sitemiz olan www.tema.org.tr adresinde yayınlanmaktadır. TEMA Vakfı’nın ismini kullanarak bağış talep eden e-posta, SMS, Facebook, Twitter mesajları ve telefon aramalarına itibar edilmemesi gerektiğini belirtmek isteriz. Size ulaşan talepler ile ilgili olarak tarih, saat, telefon numarası bilgisiyle bize iletilmesi konusunda desteğinizi rica ederiz.

TEMA Vakfı, yardım kampanyası başlattığı takdirde öncelikle kurumsal websitesinde ve diğer yayın organlarında konuyla ilgili detaylı açıklama ve bilgilendirme yapacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Çöl Olmasın!                                                                                   TEMA Vakfı 

,