TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı Mütevelliler Heyeti 32’nci Olağan Toplantısı 28 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da yapıldı. Mütevelliler Heyeti Başkanı A. Doğan Arıkan’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda yakın zamanda vefat eden Kurucu Mütevelliler Heyeti üyeleri Sabri Ülker, Asım Kocabıyık, Enver Ören ile TEMA Vakfı’nın ilk temsilcisi Kütahya Tavşanlı Gönüllü Sorumlusu Fevzi Coşkun, İstanbul Adalar Gönüllü Sorumlusu Ziya Durmuş, İstanbul Şile Gönüllü Sorumlusu Ömer Faruk Ketenci, Sakarya Genç TEMA Başkanı Tuğba Erdoğan anıldı.

Genel Müdür ve İcra Kurulu Üyesi M. Serdar Sarıgül, 2012 yılı çalışma raporu, bilanço ve eklerini sundu, ardından denetçiler raporu açıklandı. Çalışma raporu ve bilançonun onaylanmasının ardından, Yönetim Kurulu ve Denetçilerin ibrası gerçekleşti. Toplantıda yapılan yönetim kurulu seçimleri sonrasında yeni Yönetim Kurulu 7 kadın ve 5 erkek üyeden oluştu. TEMA gönüllülerini temsilen Yönetim Kurulu’na Rize İl Temsilcisi Nevzat Özer ve Manisa, Turgutlu Gönüllü Sorumlusu Ayla Yönet seçildiler.

Yönetim Kurulu seçimi sonrasında Mütevelliler Heyeti üye seçimi yapıldı. Prof. Dr. Aynur Aydın Coşkun, Doç. Dr. Sevim Budak, Doç. Dr. Pervin Olgun ve İbrahim Halil Çiftçi, TEMA Vakfı Mütevelliler Heyeti’ne seçilen 4 yeni isim oldu.

Toplantı TEMA Vakfı Kurucu Onursal başkanları Hayrettin Karaca ve A. Nihat Gökyiğit ile Mütevelliler Heyeti Başkanı A. Doğan Arıkan’ın konuşmaları ile sona erdi.

Mütevelli Heyeti Yeni Üyeler

 1. Doç. Dr. Sevim Budak
 2. Prof. Dr. Aynur Aydın Coşkun
 3. İbrahim Halil Çiftçi
 4. Doç. Dr. Pervin Olgun

Yönetim Kurulu Listesi

 1. Deniz Ataç
 2. Doç. Dr. Sevim Budak
 3. Prof. Dr. Aynur Aydın Coşkun
 4. İnci Aylin Gezgüç
 5. Prof. Dr. Nuran Zeren Gülersoy
 6. Yeşne İren
 7. Nevzat Özer
 8. Ersin Özince
 9. Prof. Dr. Murat Türkeş
 10. Tezcan Yaramancı
 11. Ayla Yönet

Not: Üyelerimiz soyadlarına göre alfabetik olarak sıralanmıştır.

,