TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, yönetim, eğitim ve danışmanlık konusunda faaliyet gösteren Baltaş Grubu'nun gönüllü desteği ile insan kaynakları yönetimi konusundaki çalışmalarına yeni bir boyut kazandırıyor.

TEMA Vakfı, çalışmalarını daha verimli hale getirmek amacıyla, Baltaş Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi kapsamında insan kaynakları yönetimi alanında destek almaya başladı. Baltaş Grubu’nun kurucusu Prof. Dr. Acar Baltaş, 30 Ocak’ta, TEMA Vakfı yöneticileri ve çalışanları ile bir araya gelerek insan kaynakları süreçlerini yapılandırma konusunda birlikte yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Ayrıca Prof. Dr. Acar Baltaş, “Değerlerle Yönetim” konusunda da bir konuşma yaparak projeyi başlattı.

Toplantıda konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, başarılı işlere imza atabilmek için İnsan kaynakları yönetimine önem verileceğini belirtti. Ataç, Türkiye'deki kurumlarda uygulanacak insan kaynakları yönetimi çalışmalarının ülkemizin kendi kültürel değerleri dikkate alınarak oluşturulmasının önemine vurgu yaptı. Bu nedenle de Prof. Dr. Acar Baltaş ve ekibinin yıllardır yaptığı başarılı çalışmalarından çok etkilendiklerini belirterek TEMA Vakfı'na verdiği gönüllü destekten ötürü Baltaş Grubu'na teşekkür etti.

Baltaş Grubu Başkanı Prof. Dr. Acar Baltaş, "Değerlerle Yönetim" konulu konuşmasında iyi yönetilen kurumların 'değerler sistemine' sahip olduğunu belirtti ve değerlerin düzeni sağladığını, kararlar için pusula görevi gördüğünü, tutarlılık ve güvenilirlik oluşturduğunu ifade etti. Kişinin değerlerinin davranışlarına bakılarak anlaşılabileceğini aktaran Baltaş, değerler sistemine dayandırılarak yönetilen kurumların diğerlerinden bir adım önde olduğunu söyledi.

TEMA Vakfı'nın insan kaynakları yönetimi süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik geliştirilen proje kapsamında; iş süreçlerinin tanımlanması, süreçlerden yola çıkarak görev tanımlarının yeniden düzenlenmesi ve pozisyon bazlı yetkinliklerin ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Ayrıca kritik başarı faktörlerinin belirlenmesi, kişi-görev ve yetkinlik karşılaştırmasının yapılması, eğitim ve gelişim ihtiyaçlarının tespit edilmesi gibi verimlilik ve başarıyı artırmaya yönelik çalışmaların yürütülmesi planlanıyor. Dünyanın ve Türkiye'nin içinde bulunduğu mevcut koşullar dikkate alınarak, TEMA Vakfı'nın uluslararası standartlarda bir sivil toplum kuruluşuna dönüştürülmesi hedefleniyor.

Türkiye Çöl Olmasın                                                                                      TEMA Vakfı

,

Editöre Notlar

Baltaş Grubu hakkında

1983 yılında kurulan Baltaş Grubu, birey ve kurum verimliliğini artırmayı, kişisel ve kurumsal sorumluluğu öne çıkaran bir gelişim ve dönüşüm gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir. İş hayatında gözlenebilir tutum değişikliği ve ölçülebilir sonuçlar elde etmek amacıyla etkin hizmet vermektedir. Türk toplumunun kültürel özelliklerini ve düşünce yapısını temel alan özgün bir yaklaşıma sahiptir. Kurum ve çalışan etkinliğini kurumsal performansı artıran hizmet ve projeler gerçekleştirir. Baltaş Grubu hizmetleri, kaynağını Türk kültürünün değerlerinden alan ve çağdaş bilimsel verilerden yararlanan kavramlara dayanır. www.baltasgrubu.com

,