TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Gönüllülük odaklı bir halk hareketi olan TEMA Vakfı, Tokat Bölgesel Gönüllü Toplantısı'nı 18 Nisan Cumartesi günü 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenledi. Toplantı TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Genel Müdür Vekili Dr. Hikmet Öztürk ve il protokolünün katılımıyla gerçekleşti. Program kapsamında Dr. Hikmet Öztürk "Biyolojik Çeşitlilik ve Ekosistem Hizmetleri" konusunda seminer vererek gönüllüleri bilgilendirdi.

13 ilden İl Temsilcileri, İlçe Gönüllü Sorumluları, Genç TEMA Toplulukları, gönüllüler ve genel merkez çalışanlarından oluşan 180 kişilik katılımla gerçekleşen toplantı, TEMA Vakfı Tokat İl Temsilcisi Nermin Kurddan'ın hoş geldiniz konuşması ile başlayarak Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın konuşması ile devam etti.

Toplantıda konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, "Erozyonla mücadele ve doğal varlıkların korunması çalışmalarımızı gönüllülerimizin desteği ile yürütüyoruz. Daha fazla çalışmaya imza atabilmek için bize katılarak faaliyetlerde etkin rol alacak gönüllü sayımızı hızla artırmamız gerekiyor. İngiltere merkezli Charities Aid Foundation tarafından yayımlanan Dünya Bağışçılık Endeksi’ne göre Türkiye gönüllü faaliyetlere katılımda 135 ülke arasında 132’nci sırada yer alıyor. Gönüllülükte Türkiye dünya sıralamasında sonlarda yer alırken, 2014 yılında 46 bini aşkın gönüllü kazanımı sağlayarak vakıf tarihinin yıl bazındaki rekorunu kırdık. Gönüllülerimiz gerek gönüllü kazanımı, gerekse doğal varlıkları koruma mücadelemizde hiçbir karşılık beklemeden var güçleriyle çalışıyorlar. Bu vesile ile tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Tokat, Kayseri, Amasya, Yozgat, Çorum, Giresun, Ordu, Samsun, Sivas, Sinop, Niğde, Kastamonu ve Kırşehir illerinden gönüllülerin katıldığı TEMA Vakfı Bölgesel Gönüllü Toplantısı kent gezisi ile sona erdi.

Türkiye Çöl Olmasın                                                                                      TEMA Vakfı

,
,