TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, Uşak Bölgesel Gönüllü Toplantısı'nı 16 Mayıs Cumartesi günü Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Bina Konferans Salonu'nda gerçekleştirdi. Toplantıya TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve il protokolü katılım gösterdi. Program kapsamında TEMA Vakfı Bilim Kurulu Üyesi - Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür, Maden ve Taş Ocaklarının Bölgeye Etkisi konulu seminer vererek gönüllüleri bilgilendirdi.

13 ilden İl Temsilcileri, İlçe Gönüllü Sorumluları, Genç TEMA Toplulukları, gönüllüler ve genel merkez çalışanlarından oluşan yaklaşık 250 kişilik katılımla gerçekleşen toplantı, TEMA Vakfı Uşak İl Temsilcisi Barış Metin'in hoş geldiniz konuşması ile başlayarak Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın konuşması ile sürdü.

Bugüne kadar kazandıkları tüm başarıların temelinde, gönüllülük esasıyla çalışan bir halk hareketi olmalarının yer aldığını belirten Ataç, en büyük güçlerinin yaygın saha örgütlenmeleri ve gönüllüleri olduğunu aktardı. Türkiye'nin gönüllülükteki durumuna değinen Ataç "İngiltere merkezli Charities Aid Foundation tarafından yayımlanan Dünya Bağışçılık Endeksi’ne göre Türkiye gönüllü faaliyetlere katılımda 135 ülke arasında 132’nci sırada yer alıyor. Gönüllülükte Türkiye dünya sıralamasında sonlardayken, 2014 yılında 46 bini aşkın gönüllü kazanımı sağlayarak vakıf tarihinin yıl bazındaki rekoruna ulaştık. Bugün yarım milyondan fazla insanın gönüllü desteğini almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Anadolu kültüründe çok önemli bir yere sahip olan toprağı koruma mücadelemizde yanımızda olan tüm gönüllülerimize sonsuz teşekkür ederiz. Gönüllülerimizin katkıları ve çalışmaları ile doğal varlıklarımıza sahip çıkmaya var gücümüzle devam edeceğiz" dedi.

Uşak, Antalya, Isparta, Burdur, Denizli, Muğla, Aydın, Manisa, Afyon, Balıkesir, Konya, Karaman, İzmir illerinden gönüllülerin katıldığı TEMA Vakfı Bölgesel Gönüllü Toplantısı kent gezisi ile sona erdi.

 Türkiye Çöl Olmasın                                                                                     TEMA Vakfı

,
,