TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı Bölgesel Gönüllü Toplantısı, 5 Nisan 2014 tarihinde Kocaeli Ticaret Odası'nda TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Doç. Dr. Sevim Budak ve Nevzat Özer'in katılımıyla gerçekleşti.

10 il ve 80 ilçeden il temsilcileri, ilçe gönüllü sorumluları, Genç TEMA toplulukları, gönüllüler ve genel merkez çalışanlarından oluşan 250 kişilik katılımla gerçekleşen toplantı TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol'un hoşgeldiniz konuşması ile başladı.

Tol, “Biz TEMA Gönüllüleri Toprak Dedemiz Hayrettin Karaca ve Yaprak Dedemiz A. Nihat Gökyiğit'in başta topraklarımız olmak üzere doğal varlıkları korumak üzere açtığı yolda ilerliyoruz. Dedelerimizin içi rahat olsun onlardan aldığımız bayrağı devretmek üzere Genç TEMA'larımız, Yavru TEMA'larımız ve Minik TEMA'larımız da yetişiyor” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç konuşmasında, “Vakfımız, gücünü gönüllülerinden alan bir sivil toplum hareketi. O nedenle tüm canlıların yaşanabilir bir geleceğe kavuşması için ülke genelinde çalışmalar yürüten gönüllülerimiz ile biraraya gelmek, onları dinlemek, anlamak, deneyimlerimizi paylaşmak bizim için çok değerli. Bu vesile ile yaşama sahip çıkan gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda, Doç. Dr. Sevim Budak “Su yönetimine ilişkin düzenlemelere kısa bir bakış,” Sakarya İl Temsilcisi Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu ise “Yerel doğa mücadeleleri” başlığı altında, “Sapanca Gölü ve Sakarya Nehri özelinde su varlıklarının korunması mücadelesi” sunumlarını paylaştı.

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Sakarya ve Yalova illeri ile ilçelerinden gönüllülerin katıldığı TEMA Vakfı Bölgesel Gönüllü Toplantısı kent gezisi ile sona erdi.TEMA Vakfı 2013 yılında Mardin, Antalya, Ankara ve Samsun'da toplam 785 gönüllüsünün katılımıyla 4 Bölgesel Gönüllü Toplantısı gerçekleştirdi. 2014 yılında Kocaeli'nin ardından Amasya, Diyarbakır ve Konya'da da Bölgesel Gönüllü toplantıları yapılacak.

Türkiye Çöl Olmasın!                                                                                    TEMA Vakfı

,