TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı Antalya İl Temsilciliği Ofisi, 24 Ocak 2018 Çarşamba günü düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol, Saha ve Gönüllülük Bölümü çalışanları ile Antalya il protokolü ve Antalya gönüllüleri katıldı.

Tören, TEMA Vakfı Antalya İl Temsilcisi Aysel Çınar'ın hoş geldiniz konuşması ile başladı. Çınar, “Yeni TEMA Ofisimiz Antalya'da yürüttüğümüz faaliyetlerin daha verimli gerçekleşmesine ve daha çok gönüllünün katılmasına fırsat verecektir. Bunun için emeği geçen herkes ile birlikte tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi.

Törende konuşan TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol, "Gücünü gönüllülerinden alan bir halk hareketi olan TEMA Vakfı’nın; dünya görüşü, inancı ne olursa olsun yüreği doğa sevgisi ile atan herkes için her zaman bir buluşma noktası olduğunu” belirtti. “Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 700 bin gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nda, gönüllülerimizle birlikte birbirinden başarılı ve güzel işlere imza atıyoruz. Başta toprak olmak üzere doğal varlıkların korunması için yürüttüğümüz çalışmalarda daha çok gönüllünün desteğine ihtiyacımız var. Antalya İl Temsilciliğimiz ve gönüllü ekibi de gerek gönüllü kazanımı, gerekse doğal varlıkları koruma çalışmalarımızda ülke genelindeki tüm gönüllülerimiz gibi hiçbir karşılık beklemeden var güçleriyle çalışıyorlar. Bu vesile ile tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Antalya’da açılan yeni ofisimiz ve aramıza yeni katılan gönüllülerimizle birlikte başarıların artarak devam edeceğine inanıyorum" dedi. Ayrıca TEMA Vakfı Antalya İl Temsilciliği Ofisi’ni tahsis eden Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne, Belediye Başkanı Menderes Türel’e ve bir önceki belediye başkanı Mustafa Akaydın’a, ofisin tüm tadilatını üstlenen Muratpaşa Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, hem ofis açılışı hem de Antalya’daki Vakıf çalışmaları için gelmiş geçmiş tüm il temsilcilerine ve TEMA Vakfı gönüllülerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Umut Yeşertiyoruz!                                                                                       TEMA Vakfı

,