TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Türkiye'nin önde gelen ve değerli sanatçılarından Sezen Aksu, 2008 yılında hayatını kaybeden söz yazarı Aysel Gürel anısına TEMA Vakfı aracılığıyla Balıkesir Kepsut’ta 5 bin fidanlık bir hatıra ormanı kurdu. Sezen Aksu'nun 2014 yılı boyunca Türkiye'nin dört bir yanında verdiği konserlerden elde edilen gelirlerin bir bölümü Aysel Gürel Hatıra Ormanı için ayrıldı.

2014 yılı içerisinde düzenlenen konserlerde Sezen Aksu, kendi adına ayrılan sınırlı sayıdaki davetiyenin satışından elde edilen geliri Aysel Gürel Hatıra Ormanı için aktardı. Aksu, hatıra ormanında 5 bin adet fidanın toprakla buluşmasını sağladı.

Orman Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliği ile tesis edilen sahaya fıstıkçamı, servi ve diğer yapraklı türlerde fidan dikimleri yapıldı.

Sezen Aksu 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir bölümünü TEMA Vakfı'nın Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı'na aktararak 5 bin adet fidan diktirmişti. Öte yandan 2008 yılında da değerli müzik adamları Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı'nın adlarına 4 bin adet fidanı TEMA Vakfı'nın Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı'nda toprakla buluşturmuştu. Aysel Gürel adına tesis edilen saha ile birlikte Sezen Aksu katkıları ile dikilen fidan miktarı 14 bine ulaştı.

TEMA Vakfı gönüllüsü Sezen Aksu'ya kurduğu hatıra ormanları ile ağaçlandırma, erozyonla mücadele ve doğal varlıkları koruma çalışmalarına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

Türkiye Çöl Olmasın!                                                                                    TEMA Vakfı

,
,