TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısı “TEMA 25 Yaşında” temasıyla 3-6 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

Gönüllülük odaklı bir halk hareketi olan TEMA Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği Saha Koordinasyon Toplantısı İstanbul’da düzenlendi. Toplantıya 63 ilden, İl Temsilcileri, İlçe/Mahalle Sorumluları, yardımcıları, Genç TEMA Başkanları, saha ve genel merkez çalışanları ile TEMA Vakfı yönetim kurulu üyelerinden oluşan 350 kişi katılım gösterdi. TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı A. Nihat Gökyiğit’in ve Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın da katıldığı toplantıda; Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk konuşmacı olarak yer aldı. TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca da video mesajı ile toplantıya katılım sağladı.

TEMA Vakfı 25 yaşında

Program 3 Ağustos Perşembe akşamı gerçekleştirilen Deniz Tekin konseri ile başladı. 4 Ağustos Cuma günü TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç açılış konuşması yaptı ve konuşmasında TEMA Vakfı’nın 25 yıldır gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Ataç, ertesi gün yaptığı sunumda ise Vakfın gelecek yılki hedeflerini ve yeni projelerini gönüllülerle paylaştı. TEMA Vakfı’nın faaliyetlerinde gönüllülerin desteklerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Ataç, tüm gönüllülere, 25 yıldır emek veren bütün isimsiz kahramanlara teşekkürlerini sundu.

Birbirinden renkli atölyeler ve sunumlar yapıldı

TEMA Vakfı çalışma alanları kapsamında eğitim, verimlilik, savunuculuk, sürdürülebilir tarım ağı ve sosyal medya konularında düzenlenen atölye çalışmalarında TEMA Vakfı gönüllüleri yeni fikirler geliştirdi, yeni bilgiler edindi. Ayrıca program kapsamında TEMA Vakfı Hukuk Danışmanı Ömer Aykul, Çevresel Etki Değerlendirmesi ve Stratejik Çevresel Etki Değerlendirmesi; Tanfer Dinler, Sürdürülebilir Yaşama Farklı Bir Bakış; Türkiye İş Bankası’ndan Burak Sezercan “Maximum TEMA Kart”; Doç Dr. Itır Erhart “Adım Adım Oluşumu ve Yardımseverlik Maratonları”; Prof. Dr. Kani Işık ve Prof. Dr. Hilal Elver “Biyolojik Çeşitlilik ve Gıda Güvenliği” başlıklı sunumlar gerçekleştirdiler. Bununla birlikte üç gün boyunca “Umut Yeşerten Örnekler” başlığında TEMA Vakfı İl Temsilcileri, İlçe Sorumluları ve Genç TEMA’lar sahada gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalara dair iyi örnek sunumları yaptılar. Tüm sahada gerçekleştirilen çalışmaların, çalışma sahipleri tarafından aktarıldığı poster oturumu da renkli sunumlara sahne oldu.

,
,