TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

Odeabank, TEMA Vakfı aracılığıyla “Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” projesi başlattı. Proje kapsamında bankacılık işlemlerini Oksijen Hesap’tan yapan Odeabank Oksijen Hesap sahipleri, her ay bankalarından 1 fidan dikmesini veya 1 çocuğa doğa eğitimi verilmesini isteyebilecek. Toplumsal çevre bilincini yükseltmeyi hedefleyen Odeabank, TEMA Vakfı aracılığıyla 2 yılda 50 bin fidan dikmeyi veya 50 bin çocuğun doğa eğitimleriyle buluşturulmasını hedefliyor.

Müşterilerinin tasarruflarına değer katmanın yanı sıra hayatın her alanında katma değer yaratmayı hedefleyen Odeabank, mevduata sürekli cazip faiz imkanı sunan Oksijen Hesap sahipleri aracılığıyla doğanın korunmasına yönelik bir proje başlattı.Odeabank, TEMA Vakfı aracılığıyla başlattığı “Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” projesi ile toplumsal çevre duyarlılığını yükseltmeyi hedefliyor. Proje kapsamında bankacılık işlemlerini Oksijen Hesap’tan yapan Odeabank Oksijen Hesap sahipleri, her ay kendileri adına 1 fidan dikilmesini veya 1 çocuğa doğa eğitimi verilmesini isteyebilecek.

“Gönüllü Oksijen Hesap müşterileriyle doğaya katkı sağlamaya devam edeceğiz”

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “TEMA Vakfı olarak 25 yıldır başta toprak olmak üzere doğal varlıkları korumak için çalışmalar yürütüyoruz. Doğal varlıkları korumanın en etkili yolu doğa eğitimleri düzenleyerek gelecek nesillerin doğayla olan bağlarını güçlendirmekten geçiyor. Bu kapsamda bugüne kadar 3 milyondan fazla öğrenciye doğa eğitimi verdik ve 14.5 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Odeabank ile gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumlululuk çalışmasıyla da gelecek nesiller için önemli bir adım atmış oluyoruz. 2 yıl boyunca Odeabank’ın gönüllü Oksijen Hesap müşterileriyle de birlikte doğaya katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Odeabank, Oksijen Hesap müşterileri aracılığıyla 2 yılda 50 bin ağaç dikecek veya 50 bin çocuğu doğa eğitimleriyle buluşturacak

Odeabank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu, Oksijen Hesap’la müşterilerinin hayatına yüksek faiz dışında çeşitli avantajlar sunduklarını belirtti. Muratoğlu, Odeabank Oksijen Hesap sahiplerinin, Odeabank’ın, TEMA Vakfı ile hayata geçirdiği “Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” projesi ile her ay kendileri adına 1 fidan dikilmesini veya 1 çocuğun TEMA Vakfı’nın doğa eğitimlerine katılması için katkıda bulunulmasını isteyebileceklerini söyledi. Bu sayede Oksijen Hesap sahibi olmayı sosyal bir faydaya dönüştürmeyi amaçladıklarının altını çizdi. Muratoğlu, “2 yıl içinde Odeabank’ın gönüllü Oksijen Hesap müşterileriyle birlikte, doğaya 50 bin yeni ağaç kazandırmayı veya 50 bin çocuğu doğa eğitimleriyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Odeabank, 1 milyon müşterisini “Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” Projesi’ne davet ediyor

“Bugün bilinçsizce tükettiğimiz her şeyi, yarınlarımız olan çocuklarımıza borçluyuz; buna aldığımız oksijen de dahil. Bu bilinçle Oksijen Hesap müşterileri adına TEMA Vakfı aracılığıyla fidan bağışlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu nedenle 1 milyon müşterimizi “Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” Projesi’ne davet edeceğiz” diyen Muratoğlu, sözlerine şöyle devam etti:“Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” Projesi’ne katılan müşterilerimiz çevre bilinci, sürdürülebilir enerji ve çevre konulu düzenlenecek birçok farklı eğitim, doğa koşuları ve bisiklet sürme aktiviteleri gibi etkinliklerden istediğine katılabilecek. Bugün her bir Oksijen Hesap müşterisinin doğaya daha fazla oksijen katmasını hayal ediyoruz, böylece yarın hayal ettiğimizden daha güzel bir doğaya kavuşabiliriz.”

Oksijen Hesap müşterisi olmak çok kolay

Oksijen Hesap müşterisi olmanın ve “Odeabank Geleceğin Oksijenini Teminat Altına Alıyor” Projesi’ne katılmanın kolaylığı ile ilgili de bilgi veren Muratoğlu, “Biz müşterilerimize Oksijen Hesapla sadece yüksek faiz avantajı sunmuyoruz aynı zamanda yenilikçi, çevreye duyarlı bir yaşam sürmeleri için ortak bir payda oluşturuyoruz. Üstelik Oksijen Hesap açmak isteyen müşterilerin şubemizi ziyaret etmesine gerek yok Odeabank.com.tr/o2 adresine giren herkes TC kimlik numarası ile 1-2 dakika içinde hesap açma işlemini kolayca başlatabiliyor” dedi.

Odeabank Hakkında

Bank Audi’nin çoğunluk hissedarı olduğu Odeabank, 28 Ekim 2011’de Türkiye’de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde faaliyet izni onaylanan Odeabank, 533 milyon 520 bin TL ödenmiş sermayesi ile faaliyete başladı. 2016 sonu itibariyle 16 ilde 50 şubesi ve 1681 çalışanı ile faaliyet gösteren, sektör sıralamasında özel bankalar arasında mevduatlarda 8’inci, toplam aktiflerde ise 9’uncu büyük banka konumunda bulunan Odeabank’ın aktifleri 38,3 milyar TL, mevduatları 29,3 milyar TL ve toplam kredileri 26,4 milyar TL seviyesindedir.

TEMA Vakfı Hakkında:

İki toprak sevdalısı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kurulan TEMA Vakfı, topraklarımızı tehdit eden erozyon ve çölleşme ile mücadelede toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak, toprağa sahip çıkmak, koruyucu çözümler üretmek, doğal varlıkları korumak ve bu mücadelenin devlet politikası haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla çalışan gönüllü bir kuruluştur. Ülke genelinde 650 bine yakın gönüllüsü vardır. Bugüne kadar 14,5 milyon fidan ve 700 milyon meşe palamudunu toprakla buluşturan TEMA Vakfı, ayrıca 250 kırsal kalkınma, koruma ve ağaçlandırma çalışması yürüttü. Ağaçlandırma çalışmaları dışında TEMA Vakfı okul öncesinden liseye kadar eğitim sisteminin her basamağı için doğa eğitim programları geliştiriyor. Özel sektör çalışanlarına yönelik Yeşil Yaka ve yerel yönetimler için ekolojik okuryazarlık programlarına devam ediyor. TEMA Vakfı 90'dan fazla kitabı kamuoyuna kazandırdı. 2012 yılında Birleşmiş Milletler Çölleşmeyle Mücadele Sekretaryası önderliğinde dünyada ilk kez verilen Yaşam İçin Toprak | Land for Life ödülünü aldı.

,
,