TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı Eskişehir İl Temsilciliği TEMA Evi, 8 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Eskişehir TEMA Evi’nin açılış törenine CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, İl Garnizon Komutanı Hv. Korg. Abidin Ünal, İl Jandarma Komutanı Jnd. Alb. Feyzullah Günal, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Ekşi, Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Eskişehir İl Temsilcisi Dr. Halil Güngör, Saha ve Gönüllülük Bölümü çalışanları ile Eskişehir gönüllüleri katıldı. Eskişehir TEMA Evi, açılış töreni TEMA Vakfı Eskişehir İl Temsilcisi Halil Güngör’ün hoş geldiniz konuşması ile başladı. Güngör, “TEMA Evi, Eskişehir’de yürütümüz faaliyetlerin daha verimli ve daha çok gönüllünün katılımına fırsat sağlayacak şekilde yürütülmesini mümkün kılacaktır” dedi ve katılımcılara teşekkür etti.

Deniz Ataç: Eskişehir TEMA Evi Daha Çok Gönüllümüzün Aramıza Katılmasına Hizmet Edecek

Konuşmasında Eskişehir’de TEMA Vakfı çalışmalarına olan ilginin her geçen gün artmasından ötürü memnuniyet duyduklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “20. Yaşını ‘Toprak Yaşamdır’ mesajı ile kutlayan TEMA Vakfı’nın son dönem çalışmalarının ana hedefi, yaşama sahip çıkan gönüllülerimizin sayısını daha da arttırmaktır. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleri ile özellikle çocukların erken yaşta doğada daha fazla vakit geçirmelerini sağlayan Minik TEMA Programı’nı başlattık. Üniversitelerde öğrenim gören Genç TEMA’larımızla yürüttüğümüz başarılı çalışmalar da bizleri umutlandıran bir başka gönüllü programımız. Eskişehir TEMA Evi’nin, çocuklarımıza, torunlarımıza sürdürülebilir bir yaşam bırakmak adına yaptığımız çalışmalara hizmet edeceğine inanıyoruz” dedi.

Hayrettin Karaca: TEMA Bir Halk Hareketidir ve Halkla Bütünleştikçe Daha da Güçlenmiştir

TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Toprak Dede Hayrettin Karaca ise TEMA’nın bir halk hareketi olduğuna ve halkla bütünleştikçe daha da güçlendiğine ve başarılı olduğuna dikkat çekti. Toplumsal barışın topraktan geleceğini ve Anadolu’dan başlayacağına inandığını belirten Toprak Dede Hayrettin Karaca, “TEMA, BM Milletler tarafından Dünya’da ilk kez verilen Yaşam İçin Toprak (Land For Life) ödülü aldı. Bu başarının altında 470 bine ulaşan her yaştan gönüllümüzün imzası var” dedi. Eskişehir TEMA Evi’nin yapıldığı alanı bağışlayan destekçilere teşekkür eden Toprak Dede Hayrettin Karaca, hepinizi TEMA Gönüllüsü olmak için Eskişehir TEMA Evi’ne davet ediyorum” dedi.

Eskişehir İl Temsilciliği TEMA Evi, Odunpazarı’nda Hizmete Başladı

Etkinlikte Meserret İnel İlkokulu Minik TEMA öğrencilerinin halkoyunları gösterisi ilgiyle izlendi ve beğeni topladı. Pilot Binbaşı Ali Tekin ve Ertuğrul Gazi ilkokulları Minik TEMA öğrencileri ile birlikte TEMA Marşı’nın okunmasının ardından, Eskişehir TEMA Evi’nin açılışı yapıldı ve fidan dağıtımı gerçekleşti. Eskişehir İl Temsilciliği TEMA Evi, Zeytinoğlu Cad. Fırın Sok. 8/1 Odunpazarı adresinde hizmet verecek.

,