TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı olarak yıllardır “Yaşamak için Yaşat” sloganımızla sağlıklı bir çevrede yaşam hakkı ve insan kadar diğer canlıların da yaşam hakkı için ekoloji mücadelemizi sürdürüyoruz. Ancak bugün sahip olduğumuz tüketim ve kalkınma paradigmalarının sonucu olarak doğanın şimdiye kadar hiç olmadığı şekilde yok edildiğini görüyoruz. Tarım alanlarımız yapılaşmaya açılıyor, ormanlarımız katlediliyor ve iklimler geri dönülemez şekilde değiştiriliyor. Gelecekte yiyecek gıdamız ve nefes alabileceğimiz bir dünyamızın olması için tüm dünyada çevre mücadelesi büyüyor.

Geçtiğimiz günlerde, aralarında Türkiye'den Gizem Akhan'ın da bulunduğu Greenpeace üyeleri, Kuzey Kutbunu tehdit eden ve oradaki yaşamı yok etme tehlikesi taşıyan petrol araştırmalarına karşı barışçıl bir gösteri yaparken Rusya Hükümeti tarafından tutuklandı. Dünyadaki tüm diğer doğa savunucuları gibi, 19 Eylül'den bu yana Rusya tarafından korsanlık suçlamasıyla göz altında tutulan barışçıl göstericilerin serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Tüm gönüllülerimizi barışçıl doğa savunucularının serbest bırakılmasını istemek için başlatılan imza kampanyasına destek vermeye çağırıyoruz:

http://www.greenpeace.org/turkey/tr/campaigns/kuzey-kutbunu-kurtar/eylemcilerimizi-serbest-birakin/

,