TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı'nı destekleyen ADIM ADIM koşucuları 2 Mart'ta gerçekleşen9. ÖGER Antalya Maratonu'nda “Dünyayı Kurtaran Adım” projesi için koştu. Maratona Türkiye'nin en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEMA Vakfı'nın temsilci, gönüllü ve çalışanlarını da katıldı.

TEMA Vakfı'nın “Dünyayı Kurtaran Adım” projesi için ikinci yardımseverlik koşusu 2 Mart'ta yapılan 9. ÖGER Antalya Maratonu'nda gerçekleşti. TEMA Vakfı'nı destekleyen ADIM ADIM koşucuları “Dünyayı Kurtaran Adım Projesi” için koşarak ya da yürüyerek çevrelerinden bağış topladılar.

“Dünyayı Kurtaran Adım” projesi; doğa ve çevre problemlerinin tespit ve çözümünde en önemli unsur olan yerel farkındalığın ve gençlerin mücadele kapasitesinin geliştirilmesini amaçlıyor. Proje kapsamında Türkiye'nin 50 ilindeki 100 üniversite öğrencisi kapsamlı bir çevre eğitimi ve liderlik programına alınacak. Programa katılan gençlerin, programda edindikleri bilgi ve becerileri, üniversitelerinde oluşturacakları 50 kişilik bir grup üniversite öğrencisine aktarması ve yereldeki bir doğa sorununu seçip bu soruna çözüm olacak eylem planı ve/veya proje üretmeleri hedefleniyor. Böylelikle gençlerin doğanın korunması ve geleceği konularında söz sahibi olmaları, çözümlerinde aktif katılımcı olmaları amaçlanıyor.

Projenin en önemli çıktısı 2600 üniversiteli gencin çevre sorunları hakkında farkındalık kazanarak, bu sorunlarla mücadele yöntemleri ve yerel işbirlikleri konusunda eğitilmesi olacak.

Bağış Yapmak, Adım ADIM Hakkında ve Dünyayı Kurtaran Adım Projesi Hakkında Detaylı Bilgi İçin;

http://www.adimadim.org/

 

,