Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Çalışmalarımız
Projeler
Eğitim
Savunuculuk
Uluslararası İlişkiler
Gönüllülük
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Yavru TEMA
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 


Yavru TEMA Programı

     Yavru TEMA Programı 2014-2015 eğitim – öğretim yılında ilkokullarda pilot olarak uygulanacak olan bir çevre eğitim programıdır. Programın ilkokul dönemindeki çocukların doğa ile olan bağlarını güçlendirmek, doğada kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak, fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, öğretmenlere ise doğa ile ilgili bir etkinlik havuzu sunarak bu etkinlikleri çeşitli materyallerle desteklemektir.

   Yavru TEMA Programı, Milli Eğitim Bakanlığı kazanım ve göstergelerine uyumlu olarak geliştirilmiştir. İlkokul 1.2.3. ve 4. sınıflarda uygulanacak olup Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile işbirliğinde gerçekleşecektir.

   Program 1 Kasım – 10 Mayıs tarihleri arasında uygulanacaktır. Yavru TEMA programına dâhil olmak isteyen öğretmenler ise başvurularını 1 Eylül- 15 Ekim 2014 tarihlerinde yapabileceklerdir. Yavru TEMA Programını uygulayan sınıflar için Meşe ve Toprak posterleri, Gözlem Kutusu ve Minik TEMA Rozeti, öğretmenler için ise Öğretmen Rehberi(Pdf) paylaşılacaktır. Ayrıca etkinlik uygulamalarının ardından öğretmenler 10Mayıs'a kadar sonuç raporlarını ilgili İl Temsilciliği ile paylaşacaktır, raporu teslim alınan öğretmenlerle katılım belgesi paylaşılacaktır.

  Başvuru süreci nasıldır?

   Yavru  TEMA Programı başvuruları 1 Eylül – 15 Ekim 2014 tarihleri arasında bağlı bulunan ildeki TEMA Vakfı Temsilcilikleri aracılığıyla yapılmaktadır. Temsilcilerimizin iletişim bilgilerine web sitemizin Nerelerdeyiz? Sekmesinden ve aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İl/ilçe temsilciliklerimizi görmek için tıklayınız.

                                                       Önemli : Yavru TEMA Eğitim Programının son başvuru tarihi 15 Ekim 2014’tür.

   Yavru TEMA Bileşenleri:

      1. Öğretmen Rehberi: Etkinliklerin yer aldığı kitapçık. Programı uygulayan her öğretmenle bir adet paylaşılır.Bu yıl pilot olduğu için pdf olarak paylaşılacaktır.

      2. Destekleyici Materyaller: Etkinlikleri destekleme amaçlıdır.

  • Meşe-Toprak Posteri: Her sınıfa bir set
  • Gözlem Kutusu: Her sınıfa 10 adet

      3. Yavru TEMA Günü ve Yavru TEMA Şenliği: Mart ayında okul ya da il/ilçe bazında Gün, Mayıs ayında Ulusal Şenlik düzenlenir.

      4. Katılım Belgesi ve Yıl Sonu Hediyesi: Programı uygulayarak sonuç raporunu İl Temsilcisi ile paylaşan öğretmenlerimizle e-katılım belgesi, öğrencilerle Yavru TEMA Rozeti paylaşılır.

    Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında Web sayfası üzerinden alınan başvurular bu yıl il/ilçelerinizdeki temsilcilerimiz aracılığıyla yapılabilecektir.

Yavru TEMA Takvimi
 
 
  Başvuru tarihi
 
 1 Eylül – 15 Ekim
 
  Programın uygulanma tarihi
 
 1 Kasım- 10 Mayıs

  Rapor gönderim son tarihi
 
 10 Mayıs
 
 Katılım belgesi ve ödüllerin paylaşımı
 
 25 Mayıs


 

 

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Çayır Çimen Sokak Emlak Kredi Blokları A-2 Blok Kat:2 Daire:8 34330
Levent-İstanbul

Tel: 0 (212) 283 78 16 | Fax: 0 (212) 281 11 32