Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Çalışmalarımız
Projeler
Eğitim
Savunuculuk
Uluslararası İlişkiler
Gönüllülük
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Minik TEMA
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

 

   Minik TEMA 2010 yılından bu yana uygulanan bir Erken Çocukluk Çevre Eğitimi Programı’dır. Programın amacı erken çocukluk dönemindeki çocukların doğa ile olan bağlarını güçlendirmek, doğada kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak, fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, öğretmenlere ise doğa ile ilgili bir etkinlik havuzu sunarak bu etkinlikleri çeşitli materyallerle desteklemektir. Program uygulanmaya başlandığı ilk yılda 16 ilde, 77 okulda, 4509 öğrenciye ulaşmıştır.

   Program, uygulanmaya başlandığı ikinci yıl olan 2011-2012 Eğitim-Öğretim döneminde 34 ilde, 345 okulda, 19.649 öğrenciye ulaşmıştır.


   Program 2012 - 2013 Eğitim Öğretim Yılında ise 51 İl,1000 Okul ve 69,800 çocukla uygulanmıştır.
 

 

   Minik TEMA, 2013-2014 Eğitim Öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yenilenen Eğitim Programına uyumlu hale getirilmiş olan Minik TEMA Programı, okul öncesinde 48 aydan itibaren, ilkokulda ise 1., 2., 3. ve 4. Sınıf öğrencileriyle uygulanacak olup Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile işbirliğinde gerçekleşecektir.
 
  " 2013 - 2014 Eğitim-Öğretim döneminde uygulanacak olan Minik TEMA Programı güncellenmiş olup yeni program 1 Kasım tarihinde uygulanmaya başlanacaktır.Program 1 Kasım - 9 Mayıs tarihleri arasında uygulanacaktır. Minik TEMA programına dahil olmak isteyen öğretmenler ise başvurularını 1 Ekim - 18 Kasım 2013 tarihlerinde yapabileceklerdir.Minik TEMA Programını uygulayan sınıflar için Meşe ve Toprak posterleri, öğrenciler için Minik TEMA Çocuk Kitabı ve Gözlem Kutusu, öğretmenler için sie Öğretmen Rehberi paylaşılacaktır. Ayrıca etkinlik uygulamalarının ardından öğretmenler 9 Mayıs'a kadar sonuç raporlarını Başvuru ve Raporlama Sistemine girecek, raporu teslin alınan öğretmenler ve okul yöneticileriyle katılım belgesi paylaşılacaktır. "
 
 
 

Başvuru tarihi

1 Ekim - 18 Kasım

Programın uygulanma tarihi

1 Kasım- 9 Mayıs

Rapor gönderim son tarihi

9 Mayıs

Katılım belgesi ve ödüllerin paylaşımı

Mayıs

Minik TEMA Programı, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı'ndan Prof.Dr. Gelengül Haktanır'ın danışmanlığında Hacettepe Üniversitesi'nden Doç.Dr. Tülin Güler,Ayşegül Ergül, Ezgi Fındık Tanrıbuyurdu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden Deniz Kahriman Öztürk ve TEMA Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Koray Haktanır tarafından geliştirilmektedir.

Gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülmekte olan Minik TEMA Programı ile ilgili her türlü konuda soru, istek ve önerileriniz için miniktema@tema.org.tr adresinden yetkili kişiye ulaşabilirsiniz.

Minik TEMA Web Sayfası : http://miniktema.tema.org.tr

Minik TEMA başvurusu için il/ilçenizdeki temsilcilerimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.
   

 

 

 

 

 

 

 

 

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Çayır Çimen Sokak Emlak Kredi Blokları A-2 Blok Kat:2 Daire:8 34330
Levent-İstanbul

Tel: 0 (212) 283 78 16 | Fax: 0 (212) 281 11 32