Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Çalışmalarımız
Projeler
Eğitim
Savunuculuk
Uluslararası İlişkiler
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Minik TEMA
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 


Minik TEMA Programı

     Minik TEMA 2010 yılından bu yana uygulanan bir Okul Öncesi Çevre Eğitimi Programı’dır. Programın amacı erken çocukluk dönemindeki çocukların doğa ile olan bağlarını güçlendirmek, doğada kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak, fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, öğretmenlere ise doğa ile ilgili bir etkinlik havuzu sunarak bu etkinlikleri çeşitli materyallerle desteklemektir.

    Minik TEMA Programı, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Gelengül Haktanır'ın danışmanlığında Hacettepe Üniversitesi'nden Doç. Dr. Tülin Güler, Dr. Ayşegül Ergül, Ezgi Fındık Tanrıbuyurdu, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden Deniz Kahriman Öztürk ve TEMA Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Koray Haktanır tarafından geliştirilmektedir.

   2013 - 2014 Eğitim Öğretim döneminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yenilenen Eğitim Programına uyumlu hale getirilmiş olan Minik TEMA Programı, 2015 - 2016 eğitim - öğretim yılında da okul öncesinde 48 aydan itibaren uygulanacak olup Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile işbirliğinde gerçekleşecektir.

   Program 2 Kasım 2015 - 30 Mayıs 2016 tarihleri arasında uygulanacaktır. Minik TEMA programına dâhil olmak isteyen öğretmenler ise başvurularını 1 Eylül - 11 Ekim 2015 tarihlerinde yapabileceklerdir. Minik TEMA Programını uygulayan sınıflar için Meşe ve Toprak posterleri, Gözlem Kutusu ve Minik TEMA Rozeti, öğretmenler için ise Öğretmen Rehberi paylaşılacaktır. Ayrıca etkinlik uygulamalarının ardından öğretmenler 1 Şubat - 1 Mart 2016 tarihleri arasında ara raporlarını, 15 Mayıs - 15 Haziran 2016 tarihleri arasında da sonuç raporlarını ilgili İl Temsilciliği ile paylaşacaktır, ara raporu teslim alınan öğretmenlerle katılım belgesi paylaşılacaktır.

   Başvuru süreci nasıldır?

   Minik TEMA Programı başvuruları 1 Eylül - 11 Ekim 2015 tarihleri arasında bağlı bulunan ildeki TEMA Vakfı Temsilcilikleri aracılığıyla yapılmaktadır. Temsilcilerimizin iletişim bilgilerine web sitemizin Nerelerdeyiz? sekmesinden ve aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İl/ilçe temsilciliklerimizi görmek için tıklayınız.

                                                       Önemli : Minik TEMA Eğitim Programının son başvuru tarihi 11 Ekim 2015’tir.   Minik TEMA Bileşenleri:

      1. Öğretmen Rehberi: Etkinliklerin yer aldığı kitapçık. Programı uygulayan her öğretmenle bir adet paylaşılır. 

      2. Destekleyici Materyaller: Etkinlikleri destekleme amaçlıdır.

  • Meşe-Toprak Posteri: Her sınıfa bir set
  • Gözlem Kutusu: Her sınıfa 10 adet     

      3. Katılım Belgesi ve Yıl Sonu Hediyesi: Programı uygulayarak ara raporunu İl Temsilcisi ile paylaşan öğretmenlerimizle katılım belgesi, öğrencilerle Minik TEMA Rozeti paylaşılır.

   Geçtiğimiz yıllarda web sayfası üzerinden alınan başvurular 2014 - 2015 eğitim - öğretim yılından itibaren il/ilçelerinizdeki temsilcilerimiz aracılığıyla yapılmaktadır.

 

Minik TEMA Takvimi
 
 
  Başvuru tarihi
 
 1 Eylül 2015 - 11 Ekim 2015
 
  Programın uygulanma tarihi
 
 2 Kasım 2015- 30 Mayıs 2016

  Ara Raporu gönderim son tarihi
 
 1 Mart 2016

  Sonuç Raporu gönderim son tarihi
 
 15 Haziran 2016
 
 Katılım belgesi ve ödüllerin paylaşımı
 
 Nisan ve Mayıs ayları boyunca


 

 

 

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Çayır Çimen Sokak Emlak Kredi Blokları A-2 Blok Kat:2 Daire:8 34330
Levent-İstanbul

Tel: 0 (212) 283 78 16 | Fax: 0 (212) 281 11 32