Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Anasayfa Duyurular
Basın Açıklamaları
Bizden Haberler
İşbirliklerimiz
Takvim
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Yiğit Özşener herkesi Ağaç Kardeşliği’ne davet etti
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Basın bülteni                                                                                                                       07.03.2017

Yiğit Özşener herkesi Ağaç Kardeşliği’ne davet etti

5 Mart Pazar günü Antalya’da düzenlenen Runatolia Maratonu’nda sinema ve tiyatro oyuncusu Yiğit Özşener, TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği Projesi için iyilik peşinde koştu. Özşener, herkesi Ağaç Kardeşliği’ni desteklemeye davet etti.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu 5 Mart Pazar günü Antalya’da gerçekleştirildi. Adım Adım Oluşumu'nun Runatolia kapsamında düzenlediği yardımseverlik koşusunda TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği Projesi ile yer aldı. TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği Projesi’ni ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Yiğit Özşener de koşarak destekledi. Maraton sonrası konuşan ünlü oyuncu “TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği Projesi için Runatolia’da koştum. Ben üzerime düşeni yaptım, şimdi sıra sizde. Destek olun” sözleriyle herkesi Ağaç Kardeşliği’ni desteklemeye davet etti.

Doğa ve gelecek nesiller için iyilik peşinde koştum

Herkesin doğa ve gelecek nesiller için harekete geçmesi gerektiğinin altını çizen Yiğit Özşener, “Bu nedenle Runatolia Maratonu’nda Ağaç Kardeşliği Projesi’ni desteklemek için iyilik peşinde koştum. Çünkü proje kapsamında çocuklarımız için Balıkesir’de 5400 fidanlık ‘Çocuklar Hatıra Ormanı' oluşturacağız. Ayrıca 50 ilden toplam 5400 çocuğumuz “Orman Ekosistemi ve Yaşamın Çeşitliliği” konulu doğa eğitim programına katılacak. Böylece doğa ve gelecek nesiller için çok önemli adımlar atılmış olacak. https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC17608 linkinden maraton sonrasında da bağış yaparak Ağaç Kardeşliği’ni desteklemeye devam edebilirsiniz” dedi.

Doğaya olan borcumuzu ödemeliyiz

Doğanın tüm canlılara hiçbir karşılık beklemeden hizmet verdiğini hatırlatan Yiğit Özşener, son dönemde yapılan uygulamalar nedeniyle doğal varlıkların ciddi bir biçimde zarar gördüğünü belirtti. Özşener, “Doğal varlıkları korumanın en etkili yolu doğa eğitimleri düzenleyerek gelecek nesillerin doğayla olan bağlarını güçlendirmekten geçiyor. TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği Projesi’ni bu kapsamda hayata geçiriyor. Çocuklara yönelik bir doğa eğitimi ve ağaçlandırma projesi olan Ağaç Kardeşliği’ni destekleyerek doğaya olan borcumuzu ödeyebiliriz” dedi.

Adım Adım Oluşumu hakkında

Adım Adım, Mart 2008’de, yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. 25 bini aşkın gönüllü koşucusu ve 180 binden fazla bağışçısı aracılığıyla bünyesinde yer alan sivil toplum kuruşlarına maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor.

Umut Yeşertiyoruz!                                                                                      TEMA Vakfı

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93